خانه > غیرفنی > استاد

استاد

هنرجوی هنرهای رزمی، نزد استاد رفت و گفت:

-« می خواهم استاد مسلم آیکیدو بشوم. اما فکر می کنم بهتر است به جودو هم بپردازم، تا روش های مبارزه ی بیشتری یاد بگیرم، تنها به این گونه می توانم بهتر از همه باشم.»

-« اگر مردی به دشت برود و سعی کند هم زمان دنبال دو راه بدود، سرانجام هر کدام از روباه ها به طرفی می دوند و او نمی تواند تصمیم بگیرد به دنبال کدام یک آن ها برود. وقتی تصمیمش را می گیرد که دیگر دیر شده و آنها دور شده اند و او فقط وقت و نیرویش را از دست داده است.»

«کسی که می خواهد استاد باشد، باید یک چیز را که خودش ترجیح می دهد، انتخاب کند. بقیه اش فلسفه بافی است.»

Categories: غیرفنی Tags:
 1. ۱ دی ۱۳۸۶ در ۰۹:۳۸ | #1

  سلام , به نکته ای اشاره کردی که دغدغه و آزاردهنده هر لحظه’ منه , و با اینکه قدرت و ارزش تمرکز انرژی روی یک هدف رو میدونم (مثل همگرایی نور توسط یک عدسی و ایجاد شعله سوزان از تشعشعات بسیار کم حرارت ) ولی مثل فردی هستم که در اقیانوسی از مفاهیم و مطالب تکنولوژی در حال دست و پا زدنم و با امواج این اقیانوس این ور و اون ور میرم . دنبال یک راه عملی برای حل این معضل هستم که لحظه هارو آتیش میزنه .

 2. زهرا
  ۱۳ بهمن ۱۳۸۶ در ۱۵:۱۷ | #2

  سلام ، دوست عزیز از مطالبی که نوشته بودید استفاده کردم .اگر در زمینه WorkFlow بتوانید به ما کمک کنید ویا کسی را معرفی نمایید ممنون می شوم.با آرزوی موفقیت برای شما.

 3. ۲۹ اسفند ۱۳۸۶ در ۰۱:۱۴ | #3

  سلام .راچع به موضوع سمینار که بیشتر کاربردی بودن و در مراحل بعد قابل درک بودن برای بچه ها برام مطرح هستش،زمانی هم که فرصت دارم روش کار کنم همین تعطیلات عیده،مسلمه که اگه مطلب آماده باشه راحترم اما رو موضوع حساسم یعنی حاضر به ارائه هر مطلب آماده ای نیستم،فکر کنم حسابی گیجتون کردم اما هر جور که شما صلاح می دونین.خیلی خوشحال می شم بتونین کمکم کنین.راستی من پدرم خب ترک زبانن اما ساکن تهرانیم و اسمم رو هم اگه به پستای قبلی رجوع کنید جریانشو می فهمید.بازم بابته توجهتون ممنون.راستی هیوا مگه اسمه ترکیه؟!!شنیدم کردیه و به معنای آرزو!!

 1. بدون بازتاب