زن

زنی که سر نوشت، وی را با زبیایی روحانی و جسمانی شگفت انگیزی مجهز کرده است. زنی با چنین ویژگی ها، حقیقی انگار ناپذیر است، همزمان، ماهیتی باز و مرموز دارد، که صرفا می توان از طریق قدرت عشق به درک آن نائل شد و صرفا از طریق پرهیزگار و نیکوئی، به لمس آن مبادرت ورزد … و آن هنگام که آدمی در تلاش است تا به وصف چنین زنی همت گمارد، وی همچون بخار در هوا، محو و ناپدید می شود.

زنان، پنجره های دیدگانم را گشودند و درهای روحم را کاملا باز کردند! اگر بخاطر جایگاه های زن مثل مادر و زن مثل خواهر و زن مثل دوست نمی بود من هم یقینا در میان آنانی می غنودم که صرفا به جستجوی آرامش و راحتی در این عالم خاک هستند و تنها خرناس می کشند و بس …

نویسندگان و شاعران، می کوشند حقیقت نهفته، درباره جوهر زن را دریابند. اما تا به امروز، هرگز نتوانسته اند قلب او را درک کنند، زیرا پیوسته از میان حجاب خواسته به او نگریسته اند و لذا هیچ چیز مگر شکل اندام او را نمی بینند. یا آن هم که وی را از طریق ذره بینی از ناراحتی و سرخوردگی می نکرند و هیچ چیز مگر ضعف و ناتوانی و تسلیم پذیری اش را مشاهده نمی کنند.

هشتم مارس روز جهانی زن، به امید تحقق خواسته های تک و تک زنان و مردانی که برای خواسته ها ی بر حقشان در جای جای دنیا مبارزه می کنند. مطمئن باشیم که آزادی روزی سرودی خواهد خواند اما نه از گلوگاه یکی پرنده ای، بلکه از گلوگاه تمام مادران امروز و فردای سرزمینم …

 

Categories: غیرفنی Tags:
  1. ۱۹ اسفند ۱۳۸۸ در ۱۰:۰۴ | #1

    این نوشته از خودتون بود؟اینو توی نظرات تبریز نوبل نوشتم. البته برای کامننت شما، فکر کنم نظر این پست رو هم دربربگیره: نگه داشتن حرمت قلم نه فقط در این سرزمین که همه جا سخته. هر جا که پای قدرت به میان بیاد قلمها یا محکومند به فروخته شدن یا انزوا.ما یه روز زن توی تقویممون داریم. نمی دونم چه اصراری هست که هشتم مارس رو روز زن ایرانی بدونیم؟ یه نگاه کوچیک همراه با دقت به ماهواره بندازید که حداکثر ارزش زن رو در فرهنگ هشتم مارس ببینید. از اون فرهنگ صورت خوش تراش و سرخی لب و گونه و پیرایش ابرو و مژه رو برای زن حذف کنید. ببینید جز یک انسان ضعیف و وابسته چیزی هم می مونه یا نه.

  2. ۲۷ اسفند ۱۳۸۸ در ۱۵:۵۵ | #2

    سلامشما می توانید با مراجعه به انجمن تخصصی کامپیوتر و اینترنت وب افروز به تعداد زیادی از مقالات دسترسی داشته و همچنین سوالات خود را با دیگر کاربران در میان گذاشته و پاسخ خود را بیابیددر صورتی که وبلاگ شما در زمره وبلاگ های مجاز طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران است می توانید آن را در بخش معرفی سایت ها و بلاگ های فروم وب افروز به دیگران معرفی کنید .

  1. بدون بازتاب